Jenny Humphrey

Jenny Humphrey

W 2007 roku Taylor dostała rolę w ekranizacji popularnej sagi Gossip Girl – książki o bogatych nastolatkach z Upper East Side. Aktorka wcieliła się w rolę Jenny Humphrey – najmłodszej i najmniej pewnej siebie z bohaterów serialu. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące zarówno książkowej postaci Jenny, jak i tej filmowej.

Postać z książki:
Jenny jest córką Rufusa Humphreya – edytora poetów, którzy nigdy nie zostali opublikowani, a także Jeanette Humphrey, która uciekła z europejskim arystokratą. Ma starszego brata – Dana Humphreya, który jest początkującym pisarzem. Jenny jest uczennicą Constance Billard School for Girls – małej, elitarnej szkoły dla dziewcząt, która znajduje się na Upper East Side, gdzie uczą się także Serena i Blair. W książce Jenny opisywana jest jako brunetka, z krótko ściętymi włosami i dużym biustem.

W dwunastej części książki o tytule „It Had To Be You” (w Polsce część ta wydana była jako pierwsza z tytułem „Plotkara – Początek”), Jenny znana jest z raczej płaskiej klatki piersiowej, dopóki nie zaczyna przyjmować suplementów, które okazują się potem przyczyną jej podwójnej miseczki D.
Książka przedstawia jej nowe życie, po tym, jak zostaje wydalona z Constance Billard i rozpoczyna naukę w Waverly Academy, w stanie Nowy Jork.

Sezon pierwszy:
Postać Jenny Humphrey pojawiła się już w pierwszym sezonie. To ładna, blondwłosa dziewczyna, która uczy się w renomowanej, prywatnej szkole – Constance Billard. Desperacko stara się dopasować do grupy Blair, która wielokrotnie daje jej nauczkę o zasadach hierarchii panującej w szkole. Możliwość zaprzyjaźnienia się z Blair kończy się w momencie, gdy Jenny odkrywa, że Nate jest zauroczony Sereną. To niesie za sobą kolejne złośliwości panny Humphrey. Kiedy romans Blair i Chuck’a Bass’a może wyjść na jaw, Jenny podpytana przez Nate’a potwierdza plotkę o romansie. Znajomi Blair zaczynają jej unikać, uważają ją za hipokrytkę i ustanawiają Jenny jako nową Queen Bee z Constance Billard. Mimo, że Jenny staje się jedną z najpopularniejszych dziewczyn w szkole, dziewczyna wciąż próbuje sobie coś udowodnić. Jej małe poczucie pewności wynika z tego, że nie jest tak bogata jak inne dziewczyny, co prowokuje ją do sprzedania maszyny do szycia i kradzieży drogiej sukienki należącej do matki jednej z nowych „przyjaciółek”. Kiedy Blair urządza jej urodzinową imprezę – niespodziankę, inne dziewczyny odkrywają, że Jenny ukradła sukienkę i ponownie stają po stronie Blair. Jenny w odwecie przyprowadza Nate na zwycięzką imprezę Blair i namawia dziewczyny, by te znów stanęły po jej stronie. Jenny i Blair zaczynają walczyć o pozycję Queen Bee. Kiedy Jenny myśli, że znalazła prawdziwą miłość u boku Asher’a Hornsby’ego odkrywa, że chłopak jest gejem. Asher przekonuje ją, by powiedziała wszystkim, że straciła z nim dziewictwo. Plotka ta miałaby zakamuflować prawdę o Asher’ze. Chłopak w zamian zaoferował Jenny wszystkie przywileje jakie płyną z pochodzenia z Upper East Side. Jednak Erick i Blair wyrzucają Asher’a z jego własnej imprezy, a Jenny przyznaje się, że skłamała na temat ich związku. Służki Blair ponownie ją opuszczają. Jenny później odwiedza Blair, by powiedzieć jej, że znów wygrała, jednakże Jenny przyznaje, że to wszystko „nie było tego warte”. W finale sezonu Jenny otrzymuje staż u matki Blair – Eleonor Waldorf.

Sezon drugi:
Na początku sezonu, Jenny spędza lato cięko pracując jako nowa stażystka w filmie Eleanor Waldorf designs. Dziewczyna przeprasza Erica za swoje zachowanie w ciągu ostatniego roku. Eric jej wybacza i zaprasza na Białe przyjęcie w Hamptons, gdzie przedstawia ją Tisley Mortimer, a sama Jenny udowadnia, że jest wartościowa dla firmy Eleanor.

Eleanor zwalnia Jenny po tym, jak słyszy, że dziewczyna krytykuje jedną z jej sukienek, jednakże gdy w mieście następuje awaria, Eleanor zaczyna zdawać sobie sprawę z jej talentu i ponownie zatrudnia Jenny. Po tym jak Jenny była dręczona przez Blair i jej służki, bohaterka decyduje się porzucić szkołę i w pełni poświęcić się modzie.

Kiedy Blair i Serena znowu kłócą się o wciąż rosnącą popularność Sereny, Jenny zostaje wciągnięta w ich walkę podczas pokazu kolekcji Eleonor. Pod wpływem uszczypliwych uwag Blair, dziewczyna zmienia rozsadzenie gości, które zaplanowała Blair. Blair informuje Rufusa, że Jenny opuszcza szkołę i doprowadza do konfrontacji córki z ojcem. Blair znów próbuje sabotować Jenny w pracy podczas pokazu, ale Jenny zaczyna improwizować. Dziewczyna proponuje Serenie by razem ze znanymi przyjaciółkami przeszła się po wybiegu. Aby zrujnować Serenę, Blair podmienia finałową sukienkę na tą, którą zaprojektowała Jenny. Pomimo tego, sukienka okazuje się być wielkim hitem, a publiczność jest nią zachwycona. Pokaz mody odnosi wielki sukces. Jenny zdaje sobie sprawę z frustracji jaką odczuwa Blair wzwiązku z jej relacjami z Sereną. Komentuje, że wszyscy ciężko pracowali na to, czego pragnęli, a Serena to tylko podbiera. Później Eleanor chwali Jenny za jej ciężką pracę.

Rufus ostatecznie zgadza się na to, by Jenny kontynuowała naukę w domu po tym, jak widzi, że jego córka jest dobra w swojej pracy. W pracy Jenny zaprzyjaźnia się z modelką – Agnes Andrews, która przekonuje ją, aby ruszyła z własną kolekcją ubrań. Uprzytomniając sobie, że praca u Eleanore nie pomoże jej w rozwinięciu się jako projektantka, i że jej szefowa zaczyna wykorzystywać jej talent, Jenny odchodzi. Jenny zaczyna również krótki związek z Nate’m, kiedy całuje go tuż po tym, jak Nate ratuje ją przed rozbieraniem się dla starszego fotografa. Jenny i Rufus spierają się o to, że dziewczyna rzuciła pracę u Eleanor i wyprowadza się z domu do Agnes. Modelka sugeruje jej, że powinny zaplanować partyzancki pokaz mody podczas gali charytatywnej na cześć Lily i Barta. Show okazuje się wielkim sukcesem, jednak Vanessa staje się świadkiem pocałunku Jenny i Nate, co niszczy ich przyjaźń. Rufus natomiast próbuje doprowadzić do tego, by jego córka została aresztowana, jednak Lily go powstrzymuje. Ognisty temperament Agnes i narastające problemy z kolekcją ubrań powodują, że ich umowa na wspólny biznes zostaje unieważniona. Jenny wykrada Agnes listę kontaktów próbując zawrzeć umowę sama. Na wieść o zdradzie Jenny, Agnes spala wszystkie uszyte przez Jenny sukienki i wyrzuca ją z mieszkania pozostawiając dziewczynę z niczym.

Kiedy Jenny dowiaduje się, że jest zbyt młoda, by otworzyć własną firmę, zaczyna starać się o odseparowanie od Rufusa (dziewczyna chce złożyć wniosek, który sprawiłby, że dostałaby „rozwód” od rodziców), ale Rufus odmawia. W dniu Święta Dziękczynienia Lily odkrywa, że Jenny ukrywa się w jej apartamencie przy pomocy Erica i ostrzega Rufusa. Rufus i Jenny godzą się, po tym jak Jenny rozmawia z Eleanor. Dziewczyna wraca do domu. Podczas Snowflake Ball Jenny odkrywa, że Vanessa i Nate znów są razem, chociaż Vanessa wiedziała o tym, że Jenny wciąż czuje coś do Nata. Nate odsuwa się od niej po tym, jak Jenny pomaga poniżyć Vanessę podczas balu. Jenny wraca do Constance i jest zmuszona do ponownej walki z Blair i jej służkami.

W finale sezonu Serena urządza polownie na Plotkarę. Jenny decyduje się konkurować o zostanie następną Queen Bee po tym, jak Blair odejdzie. Dziewczyna prawie odpada, ale Blair daje jej radę, by miała oko na nagrodę. W końcu Blair wybiera Jenny i oddaje jej koronę królowej Constance.

Sezon trzeci:
Po tym jak Jenny obejmuje rządy w Constance, postanawia ustanowić nowe zasady jako Queen Bee wraz ze swoimi poplecznikami. Wraz z nową pozycją i społecznym awansem, Jenny zaczyna wymazywać siebie z Brooklynu. Wyrzuca swoją maszynę do szycia i ubrania. Obawiając się, że Jenny zamienia się w typową Queen Bee, Eric i Jonathan próbują interweniować, jednak w rezultacie Jenny wraz ze swoimi służkami poniża ich. Eric brata się z Blair, by obalić Jenny podczas Cotillion Ball poprzez sabotowanie jej towarzysza na balu. Plan się udaje, jednak Jenny towarzyszy Nate, dzięki czemu Jenny zdobywa szacunek królowych innych renomowanych szkół na Upper East Side. W wyniku intryg Eric’a, Johnathan zrywa z nim.

Chuck przedstawia Jenny Dalgaard’a Damien’a – syna belgijskiego ambasadora, który pracuje jako handlarz narkotyków, by mieć własne pieniądze. Jenny podoba się jego dziki styl życia. W końcu mota się w relacje z nim i pomaga mu w dostarczaniu narkotyków klientom, biorąc udział w zyskach. Kradnie również „tabletki od bólu głowy” Lily. W końcu Lily i Rufus dowiadują się o narkotykach, które Damien zakrywa opowieścią o ojcu. Mimo sprzeciwu Rufus’a, Jenny kontynuuje związek z Damienem, który wydaje się być nią zainteresowany. Jenny, która jest dziewicą, wycofuje się w ostatniej chwili, co w ostateczności powoduje to, ze Damien z nią zrywa, zostawiając ją, by spojrzała w twarz swojej rodzinie.

Po sugestiach Rufus’a, Eleanor proponuje Jenny, aby pomogła jej przy nadchodzącym pokazie mody. Jenny jest szczęśliwa, że może wrócić, jednakże przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że jedną z modelek, z którą będzie pracować jest jej była przyjaciółka – Agnes. Modelka tuż po pokazie mści się na Jenny oszałamiając ją narkotykami i zostawiając nieprzytomną w barze. Nate ratuje Jenny zanim stanie się coś złego. Przez to uczucie Jenny do Nate znowu się budzi i znowu zamierza go odzyskać. Jenny próbuje pocałować Nate, ale on ją odpycha, bo widzi w niej tylko swoją przyjaciółkę. Teraz umawia się z Sereną. Jenny zaczyna sabotować związek Sereny i Nate sugerując, że Serena ma romans z Carterem Baizen’em. Próby Jenny nie udają się, a jej stosunki z Sereną i Nate’m zostają zniszczone. Chłopak wyrzuca ją z mieszkania.

Na uroczystej gali, gdzie pojawił się ojciec Sereny – Wiliam Van Der Woodsen, mężczyzna wygłasza mowę. Pojawia się były klient Damiena, który zdenerwowany wyrzuca Jenny, że sprzedała mu nie narkotyki,(liki Lily na raka, który niedawno został wykryty) a drożdże. Rufus podsłuchuje tę rozmowę i odstawia Jenny na Brooklyn. Podczas swojej kary, Jenny odkrywa przy pomocy Chucka, że z lekami Lily, które przepisuje jej ojciec Sereny jest coś nie tak. To odktywa, że Whiliam oszukał Lily na temat jej stanu zdrowia, podając jej leki, które sprawią, że poczuje się chora i w rezultacie zostawi Rufusa. Dostrzegając okazję, aby zniszczyć związek Rufusa i Lily i powrócić do swojej rodziny, tak jak było wcześniej, Jenny sabotuje plan Blair, Chucka i Nata, który miał na celu ujawnienie oszustwa Whiliama. Kiedy Wiliam ma zostać ukarany, Jenny ostrzega go przed policją, która ma go aresztować i nakłania go do ucieczki. Po powrocie do domu Wan Der Woodsenów oznajmia , że to ona ostrzegła doktora Wan Der Woodsen’a i że chce, by jej rodzina powróciła do normalnego stanu: „Kiedy mieszkałam na Brooklynie, może i jeździłam metrem do szkoły i sama szyłam sobie ubrania, ale przynajmniej nasza rodzina była szczęśliwa”. Rufus mówi, że jedyną rzeczą, której potrzebuje by wrócić do normalności jest Jenny. Eric czuje się zraniony próbą rozbicia rodziny przez Jenny i mówi, że jeśli chce odejść, nikt nie zmusza jej by została.
Jenny osiąga dno po tym, jak wysyła zdjęcie Sereny i Dana leżących razem w łóżku, co zagroziło przyjaźni Dana i Nate, a także zakończyło związek Sereny i Neta. Blair doprowadza do konfrontacji z Jenny i mówi jej „Nate kocha Serenę, Dan kocha Vanessę – Bóg wie dlaczego, a Chuck kocha mnie.A ty Jenny? Ciebie nikt nie kocha, nie licząc twojego tatusia. A po tym co zrobiłaś wczoraj, kto wie, być może i to nie jest już prawdą?”. Emocjonalnie wykończona Jenny idzie do mieszkania Nate, jednak zastaje tam tylko Chucka załamanego po tym, jak rozstał się z Blair. Ich przeżycia i rozpacz powodują, że Jenny idzie do łóżka z Chuckiem. Jednak potem Blair pojawia się w mieszkaniu chętna pogodzić się z Chuckiem i Jenny wymyka się z mieszkania. Załamuje się przy Ericu, mówiąc mu, że każdy jej nienawidzi i że spała z Chuckiem. Eric mówi o tym Dan’owi, który konfrontuje całą sytuację z Chuck’iem. Podobny zamiar ma w stosunku do Blair. Blair, która dowiaduje się o zdradzie Chucka, wygania Jenny z miasta i zabrania jej tu wracać mówiąc, że jeśli to zrobi, zniszczy ją. Jenny ze łzami w oczach wychodzi z tatą i Lily. Tydzień później żegna się z rodziną i wyjeżdża, by ukończyć szkołę średnią w Hudson, gdzie mieszka jej matka.


Sezon czwarty:
Koniec odcinka „Goodbye, Columbia” pokazuje Chucka rozmawiającego przez telefon z Victorią (kobietą, która pracuje z Timem Gunn’em)mając na względzie dowiedzenie się czegoś o Gunn’ie, by doprowadzić do powrotu Jenny.

Jenny powraca do Nowego Jorku w odcinku „Easy J” i wdaje się w kolejną walkę z Blair. Podczas rozmowy z Timem Gunn’em na temat ponownej pracy w branży modowej, Jenny prezentuje Gunn’owi swoje ubrania. Kolekcja okazuje się być zniszczona przez Blair. Jenny pojawia się na jednej z uroczystości, gdzie zmęczona zachowaniem Blair, wysyła do Plotkary wiadomość, że straciła dziewictwo z Chuck’iem. Odkrywa w ten sposób tajemnicę, którą Chuck i Blair chcieli zataić. Potem wraca do mamy, do Hudson.

Jenny później zostaje wplątana w plan Juliet Sharp i Vanessy, którego celem jest zniszczenie Sereny, Blair i Chucka, jednak w rezultacie Serena trafia do szpitala po tym, jak Juliet podała jej narkotyki. Jenny mówi Juliet, że zamierza oczyścić całą sprawę mówiąc prawdę o ich planie, ale Juliet ostrzega ją, że zostanie z tym sama. Kiedy Jenny pojawia się w szpitalu, Vanessa już zrealizowała swój plan, uniewinniając się i zrzucając wszystko na Jenny. Późnym wieczorem Jenny pojawia się w domu Blair i mówi jej, że za wszystkim stoi Juliet, a ona i Vanessa były jedynie wspólniczkami. Aby udowodnić, że mówi prawdę, Jenny pokazuje Blair maskę Juliet, którą miała na imprezie. Jenny uzyskuje tymczasowe przebaczenie Blair. Po powiedzeniu prawdy Jenny mówi, że pomogłaby w dopadnięciu Juliet, jednak musi wracać do Hudson.


Zawieszenie roli:
W 2010 roku, kiedy ekipa serialu rozpoczęła pracę nad czwartym sezonem „Plotkary” ogłoszono, że Taylor nie będzie już tak czynnie brała udziału w kręceniu serialu. Głównym powodem, dla którego Taylor rzadko pojawia się w odcinkach czwartej serii jest fakt, że aktorka rozpoczęła swoją karierę muzyczną, zakładając zespół The Pretty Reckless i wydając płytę „Light me up”. Pojawiły się również spekulacje jakoby Taylor została wyrzucona z obsady serialu, jednak jest to kłamstwem. Jeden z pracowników serialu powiedział dla E! Online:

Jenny nie jest na studiach, tak jak reszta bohaterów, więc to trudne wkręcić ją w główną historię. Nie chcemy, aby jej rola polegała na tym, że siedzi przy stole podczas śniadania z Rufusem i Lily, mówiąc jedno zdanie, czy dwa – chcemy mieć powód, by ją tam wrzucić.

Zdementowano także plotki o tym, że Taylor gwiazdorzy na planie zdjęciowym:

Każdy ją lubi. Jej zniknięcie jest po prostu napędzane przez historię opowiadaną w serialu. Wszystko inne, to spekulacje.

Na początku marca 2011 roku, kiedy Taylor wraz z The Pretty Reckless pojawiła się w Nowym Jorku, by zagrać koncert, pojawiły się plotki o tym, że Taylor wraca na plan. Oto, co na pytanie o powrót Jenny na Upper East Side odpowiedział amerykański dziennikarz Ausiello:

To jest pytanie za 1.000.000 dolarów. Oficjalnie, Josh Safran powiedział tylko: “Będziecie musieli poczekać i zobaczyć.” Taylor Momsen promuje swój nowy album jeżdżąc z trasą po kraju, choć w środę planowany jest przystanek w Nowym Jorku. Może wpadnie na chwilę na UES?


Sezon szósty i pożegnanie z „Plotkarą”: 17 grudnia 2012 roku amerykańska stacja telewizyjna CW wyemitowała finałowy odcinek szóstego sezonu, a zarazem ostatni odcinek serialu „Plotkara” – „New York I Love You XOXO.” Wówczas fani mieli okazję dowiedzieć się wreszcie kto kryje się za tytułową Plotkarą, czy Chuck i Blair wreszcie będą razem, za kogo wyjdzie Serena. Ponieważ był to najważniejszy odcinek dla całego serialu, twórcy zadbali o to, by oryginalna obsada miała w nim swój udział. Nic więc dziwnego, że Taylor pojawiła się u boku kolegów i koleżanek z planu, wcielając się w młodą, tworzącą dla domu mody Waldorf projektantkę (sugeruje to logo na torbie, którą trzyma Taylor – „J for Waldorf”), której dodatek/strój założyła na swój ślub Serena.
Odcinek zakończył singiel The Pretty Reckless – „Kill Me”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *