Wywiad dla Elle

Wywiad dla Elle

Striptiserskie buty i sukienka składająca się z pasków nie jest twoim typowym strojem, tak samo jak Taylor Momsen nie jest twoją typową wokalistką. Droga, która przeszła od gwiazy telewizji do zbuntowanej rock’erki śpiewającej przed setkami krzyczących fanów z Tokio podczas Summer Sonic Festival, była długa i kręta, ale jak tłumaczy Momsen dla ELLE tuż po swoim występie, nie mogłaby być szczęśliwsza.

Elle: Jak ci się podobał twój pierwszy w życiu występ w Japonii?

Taylor: To było wspaniałe, niesamowite. [Publiczność] przekroczyła moje oczekiwania, to było fantastyczne. Pod koniec naszego występu wszyscy podnieśli ręce do góry, to był taki ogromny tłum i był taki szeroki, mamy niesamowite zdjęcie – robimy zdjęcie podczas każdego koncertu, a to była szczególnie duża publiczność, więc to było naprawdę niesamowite. Ale cały koncert był fantastyczny, świetnie się bawiliśmy.

Elle: Lato w Tokio bywa brutalne – pakowaliście się w trasę z myślą o cieple i wilgoci?

Taylor: Um… Nie sądzę, żebyśmy zabrali ze sobą coś inaczej. Miałam na sobie strój, który jest wykonany z taśmy (śmieje się wskazując na ubranie).

Elle: Gdzie go kupiłaś?

Taylor: Właściwie to nie wiem, znalazłam ją w małym butiku w Londynie. Szczerze mówiąc, większość swoich ubrań mam już od dłuższego czas lub też wiele z nich to vintage, a ja je tylko modyfikuję, zmieniam. Więc w pewnym sensie to są ciągle te same ubrania, ich wariacje. Po drodze (mam na myśli trasę) kupuję coś fajnego; jeśli nie, zawsze mam mnóstwo wersji tej samej rzeczy.

Elle: A buty? Jesteś w nich taka wysoka!

Taylor: To buty striptiserskie!

Elle: Dobrze. A co z esencją piękna, którą zawsze zabierasz ze sobą w trasę?

Taylor: Nasz tour menager robi najlepszy masaż karku! Dziś się tego dowiedzieliśmy (śmiech). Jesteśmy z nim w trasie od 3 lat, a on właśnie dziś zdecydował zadziałać (uciskał palcami), a ja powiedziałam na to: „WOW, koleś!”.

Elle: Jakieś produkty, kiedy nie ma go w pobliżu?

Taylor: Staram się raczej nie zabierać za wiele. (Tylko) dużo czarnych cieni do powiek i suchy szampon, bo przez większość czasu nie masz możliwości umyć swoich włosów czy też wykąpać się, to bardzo chaotyczne. Więc musi być czarny cień do powiek i suchy szampon i jestem gotowa do drogi. Uwielbiam czarny cień od Bed Head. Jeśli nie mogę go znaleźć, wybieram cokolwiek, co zadziała, co jest najczarniejszym cieniem do powiek, jaki mogę znaleźć.

Elle: Jakie są twoje ulubione miejsca do odwiedzania w Tokio?

Taylor: Restauracja The Kill Bill (Gonpachi), byliśmy tam i było niesamowicie. To znaczy, kocham Kill Bill, więc to było fajne móc zobaczyć skąd czerpano inspirację i praktycznie stworzono kopię restauracji.

Elle: Jakie są plany po Summer Sonic?

Taylor: Będziemy wiecznie koncertować! Tej jesieni zaczynamy trasę z Evanescence po Stanach Zjednoczonych, która przeciągnie się także na Europę – Wielka Brytania, Niemcy – więc jesteśmy bardzo podekscytowani. To wszystko zajmie nam kilka najbliższych miesięcy, więc właściwie jesteśmy w drodze do samego 2012 roku. A później będziemy to kontynuować!

Elle: Wolisz pisać, nagrywać czy grać muzykę?

Taylor: Kocham to wszystko. To wszystko różni się od siebie: Pisanie to bardzo torturujący proces, ale wiesz, że na koniec to właśnie ten proces jest najbardziej dochodowy. Kocham nagrywać, to zupełnie inny sposób myślenia, niż bycie w trasie. Ale kiedy tylko masz okazję grać muzykę, gdziekolwiek jesteś – w studiu, czy w drodze, to najlepsza rzecz na świecie.

Elle: Pracujecie już nad nowym albumem?

Taylor: Właśnie byliśmy w studiu, pisaliśmy i nagrywaliśmy nowe pomysły. Niezależnie czy to trafi na nowy album, albo gdzie indziej (nie wiem dokładnie gdzie), piszemy i nagrywamy piosenki, a inni decydują, co z nimi zrobić!

Elle: Planujesz jakieś projekty związane z graniem w filmach?

Taylor: Odeszłam od grania. Odeszłam z „Plotkary” i teraz jestem z trasie koncertowej i jestem w zespole, a to jest właściwie to, co zawsze chciałam robić. Mam nadzieję, że będę w stanie robić to do końca mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *