Taylor Momsen

Taylor Momsen

Taylor Michel Momsen urodziła się 26 lipca 1993 w St Louis, Missouri, a jej rodzice to Michael i Colette Momsen. Swoją karierę zaczęła w wieku trzech lat współpracując z N’Bake Shake. Po raz pierwszy wystąpiła w roli Honey Bee Swan w Prophet’s Game w1999 roku ( pl. Zagadka proroka). Jej pierwszą, dużą rolą była postać Cindy Lou Who zagrana w 2000 roku w filmie  „How The Grinch Stole Christmas (pl. Grinch: świąt nie będzie). Po tym, Taylor wystąpiła w  roli Julie Moore w We Were Soldiers (pl. Byliśmy żołnierzami) w 2002 roku, gdzie zagrała także jej młodsza siostra –  Sloane Momsen. Dostała role w dwóch filmach: Hansel & Gretel (pl. Jaś i Małgosia), w którym grała Gretel i Spy Kids 2: Island of Lost Dreams (pl. Mali agenci 2: Wyspa marzeń), w którym zagrała Alexandrę, córkę prezydenta.

Kariera Taylor zatrzymała się na ponad trzy lata, dopóki nie dostała roli w nigdy niewyemitowanym serialu wyprodukowanym przez WB. W 2002 roku Momsen nagrała Rudolph the Red-Nosed Reindeer (pl. Rudolph czerwono-nosy renifer)  i One Small Voice w towarzystwie Myra & Camille Winbush.

Taylor pojawiła się w 2006 roku w filmie Saving Shiloh (pl. Shilon w opałach), wystąpiła także jako Molly w 2007 roku w disneyowskim filmie Underdog (pl. Ultrapies) .

Od 2007 roku gra postać Jenny Humphrey w serialu Gossip Girl (pl. Plotkara) stworzonym dla telewizji CW, który jest oparty na serii powieści Cecily von Ziegesar. Również w 2007 roku Taylor przyjęła rolę Jennifer w filmie Paranoid Park.

W czerwcu 2008 roku Taylor podpisała kontrakt z IMG Models.

Od 2009 roku Taylor zajmuje się tworzeniem muzyki. Momsen podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Interscope i założyła pierwszy zespół o nazwie Reckless, potem jednak nazwa została zmieniona na The Pretty Reckless. W 2009 roku wyruszyła w trasę koncertową z kilkoma przyjaciółmi, gdzie już jako The Pretty Reckless byli supportem dla australijskiego zespołu The Veronicas. Zespół wystąpił na scenie wraz z piosenkami, które napisała i skomponowała wówczas Taylor. W 2010 roku The Pretty Reckless wyruszyli w kolejną, dużą trasę – Vans Warped tour jednak już w innym składzie. Zespół zaczął także pracę nad pierwszą płytą, której tytuł brzmi Light me up. Premiera płyty przypada na 6 września 2010 roku. Oprócz Taylor (wokal, gitara) na płycie usłyszymy nowy skład muzyczny w postaci: Ben Phillips (gitara, chórki), Mark Damon (gitara basowa) oraz Jamie Perkins (perkusja).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *