Wywiad dla IconVsIcon.com

Wywiad dla IconVsIcon.com

„Light me up” to bardzo imponujący debiut. Możesz nam trochę opowiedzieć o procesie pisania i kształtowania tego albumu?
W tym wszystkim naprawdę nie ma jakiegoś procesu pisania. Ciągle poszukuję pomysłów, a kiedy się pojawiają próbuję je zatrzymać i sprawdzam czy da się coś z nich stworzyć. Nie mieliśmy wyznaczonych granic jeśli chodzi o styl. Kiedy mieliśmy dobrą piosenkę, to ją nagrywaliśmy. Po prostu chciałam, by ten album był kolekcją najlepszych piosenek, jakie mogłam napisać.

Od początku do końca, co było największym wyzwaniem przy składaniu tego albumu?
Cóż, nagrywanie albumu w czasie kręcenia serialu i modelingu było ciężkie. Ale muszę przyznać, że największym wyzwaniem było posiadanie wystarczającej ilości piosenek wartych zrealizowania i nie decydowanie się na mniejsze utwory, bo to strata czasu i pieniędzy. Zajęło nam to trochę czasu, ale myślę że udało nam się to osiągnąć.

Zespół koncertuje nieprzerwanie od czasu wydania albumu. Czy możesz nam opowiedzieć o wzlotach i upadkach w czasie trasy promującej album?
Koncertowanie jest niesamowite, po półtora roku wciąż czujemy się gotowi, by jechać dalej. Podróżowanie może być męczące, ale słuchanie tysiąca ludzi śpiewających słowa, które napisałeś jest po prostu wspaniałe. Mogłabym to robić bez przerwy!

Od wydania albumu, jesteś na pewno bombardowana stereotypowymi komentarzami o transformacji z filmu na muzykę. Jak myślisz, co jest największym nieporozumieniem dotyczącym Taylor Momsen?
Nie jestem pewna, co ludzie uważają za błędne. Jestem pewna, że większość ich opinii kreowana jest na podstawie serialu telewizyjnego oraz tego, w jaki sposób stałam się muzykiem.

Co przyniesie przyszłość dla Taylor Momsen i The Pretty Reckless?
Cóż, jesteśmy w trakcie wydawania dwóch nowych teledysków i powinny pojawić się też nowe piosenki + nagrania na żywo powinny się pojawić na początku przyszłego roku. Nastepnie na wiosnę, przez trzy miesiące będziemy koncertować po Ameryce Północnej. Pojawimy się także w nowych miejscach, tj. Australia i Ameryka Południowa, planujemy też zacząć pracę nad nową płytą tak szybko, jak jest to możliwe.

The Pretty Reckless mają pewien mistycyzm, który łączy w sobie obraz, substancję i energię, co przypomina wiele kultowych zespołów z przeszłości, coś, co jest nieobecne w dzisiejszym rock’u. Czy myślałaś o odzyskaniu niektórych rock’n’roll’owych chwytów, kiedy tworzyłaś ten zespół?
Nie wiem nic o rock’n’roll’owych chwytach, ale chciałam zachować etykę dobrych piosenek i myślę, że dużo nowej muzyki może powstawać wyłącznie dla sławy, a nie dla dobrej piosenki. Nowa muzyka mocno zaspokaja dzisiejsze rynki i naprawdę nie ma tam miejsca na ekspresję czy cokolwiek innego, co może mieć znaczenie.

Jaka jest najlepsza rada dla kogoś, kogo kariera muzyczna dopiero rozkwita?
Nie potknij się, kiedy wejdziesz na scenę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *