Chicago Now [Październik 2013]

Chicago Now [Październik 2013]

W zeszłą niedzielę wieczorem była gwiazda Plotkary, Taylor Momsen, przyjechała do miasta aby zagrać koncert w House of Blues razem z jej zespołem, rockowym kwartetem z Nowego Jorku, The Pretty Reckless. Wcześniej w ten weekend, znalazła trochę czasu (oczywiście nie za dużo) aby odpowiedzieć na pytania dotyczące koncertów, nowej płyty i wiele więcej…

Są chwile, kiedy nie lubię przeprowadzać wywiadów za pośrednictwem e-maili. Zabiera to każdej ze stron możliwość zadania kolejnego pytania i sprawia, że łatwiej jest źle zinterpretować ton – nie wspominając o tym, że pytania zwykle kończą przefiltrowane przez specjalistów od PR, zanim jeszcze dotrą do rzeczywistego tematu samego wywiadu – o ile w ogóle do niego dotrą.

Istnieją również inne momenty, kiedy odpowiedzi zaczynają się w przykuwający uwagę sposób… tylko po to, żeby rozpaść się szybko, ponieważ rozmówca jest zmęczony pisaniem.

Teraz, aby być uczciwym, są również chwile, kiedy wywiad prowadzony przez e-mail umożliwia przemyślenie i przygotowanie (przez obie strony) i stworzenie inteligentnego dialogu – ale, przynajmniej z mojego doświadczenia, te sytuacje są bardzo nieliczne.

Jest to zawsze kuszące, aby przejść na sposób przeprowadzania wywiadów przez e-maile, ze względu na prosty fakt tego, że jest to łatwiejsze – to prostsze i mniej czasochłonne, aby skopiować i wkleić krótką wymianę e-maili, a później ją udostępnić, niż pisać i poprawiać półgodzinne nagrania z rozmowy telefonicznej lub osobistego wywiadu. Ale, znowu, jakość zwykle nie jest tak wysoka i od czasu do czasu kończę dobrym przypomnieniem o tym fakcie.

Jest to jedna z tych sytuacji.

To, co zobaczycie poniżej to pięć „najważniejszych tematów” z bardzo krótkiego wywiadu e-mailowego, który przeprowadziłem z byłą aktorką Plotkary (grała „Małą J”) oraz aktualną frontmanką The Pretty Reckless, Taylor Momsen.

Zgodnie z poziomem wysiłku włożonego w odpowiedzi na poniższe pytania, pozwoliłem sobie na pozostawienie ich tak, jak je otrzymałem.

Ponadto, The Pretty Reckless mają album, którego premiera zapowiedziana jest na 2014 rok, zatytułowany „Going To Hell”- i najwyraźniej chcą, abyście go kupili (nie, żeby wszystko poniżej wyraźnie sugerowało dlaczego powinniście to zrobić)

Q: Wiem, że jesteś fanką muzyki od najmłodszych lat i pierwszym koncertem, na jakim byłaś byli White Stripes. Co w doświadczaniu muzyki na żywo było tym, co cię złapało?

Taylor Momsen: Jak głośność wiruje w twoich intymnych częściach ciała.

Q: Z pewnością, twoje zdolności aktorskie mówią same za siebie. Kiedy jesteś na scenie z The Pretty Reckless, czy kiedykolwiek grałaś jakąś postać?

Nie.

Q: Ludzie na pewno znali cię, nie tylko ze względu na postać Jenny, którą grałaś w Plotkarze, ale także ze względu na to, że dorastałaś jako dziecięca gwiazda. Czy jest dla ciebie ważne, aby stworzyć teraz nową tożsamość, kiedy ruszyłaś naprzód z The Pretty Reckless?

Jestem po prostu sobą i nie zaspokajam niczyich pomysłów na to, jaka powinnam być. Całkiem proste.

Q: Wiem, że cytujesz dużo mężczyzn, którzy wpłynęli na twojego rocka – ale jeśli chodzi o rozwój twojego scenicznego wizerunku czy wyrażania siebie na scenie, występując na żywo, czy są tam jakieś kobiece wpływy?

Chyba że Robert Plant jest kobietą. Nie ma zbyt wielu.

Q: „Rock jest martwy” jest popularnym frazesem w dzisiejszych czasach… Jakieś przemyślenia na temat ogólnego stanu rocka?

„Rock jest martwy” zawsze było frazesem już od późnych lat 70. kiedy pojawiło się disco, ale ostatecznie rock zawsze wskrzesza się, jako wyższa forma muzycznej ekspresji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *